Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel taşımacılık, en bilinen geniş anlamıyla farklı firmalardan farklı alıcılara ulaştırılan kargo aşamasıdır. Bu karayolu taşımacılık türünde bir ya da birden fazla alıcı ile aynı şekilde birden fazla satıcı söz konusu olabilir. Parsiyel nakliye hizmetinde kullanılan yöntem, birleştirilmiş yük mantığıdır. Aynı yöne gidecek olan gönderiler, aynı araç ve aynı taşıma alanı içine yüklenir. Böylece zaman ve maliyetten tasarruf edilir. Trace Lojistik olarak tüm bu süreçleri en iyi şekilde planlayıp tamamlamayı amaçlıyoruz. Gönderileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Parsiyel Taşımacılığı Avantajları

Parsiyel yük taşımacılığı avantajları arasında ilk sıralarda sayılabilecek olan madde, maliyet olarak avantaj sağlamasıdır. Tek bir konteyner veya tek bir aracın tamamını doldurma zorunluluğu bu yöntem ile ortadan kalkar. Yalnızca gönderilen ürün başına hesaplanan şekilde ödeme planı çıkarılır. Parça eşya taşımacılığı olarak da bilinen bu hizmette birden fazla alıcıya birden fazla gönderici tarafından yola çıkarılan ürünlerin tümü aynı araç veya taşıma alanında saklanır. Tek bir yöne dağılmadan, kaybolmadan ürünler taşınır.

Parsiyel Taşımacılıkta Optimum Süre

Yurt içi parsiyel taşımacılık hizmetlerinde optimum süre daha kısa olabilirken yurt dışı taşımacılıkta bu süreler biraz daha uzayabilir. Süreç öncesi hazırlanacak evrak aşaması da dahil olmak üzere gönderinin alıcı bölgeye ulaşması birkaç gün veya haftayı bulabilir.

Fark Yaratan, Hızlı, Güvenli

Lojistik sektöründe fark yaratmak, hızlı ve güvenli olmak çok önemli konular arasındadır. Firma olarak tüm bunlara önem vererek yüklerinizi mümkün olan en hızlı şekilde alıcıya ulaştırırız. Farklı yöntemlerden biri olan parsiyel frigo taşımacılık alanında da bu sayede önemli bir ilerleme kat ederiz. Frigo taşımacılık, 18 °C ile – 26 °C arası ayarlanabilir soğutuculu araçlar anlamına gelir. Soğuk zincir ürünlerin taşınmasında tercih edilir.

Yükünüz Bizimle Daha Güvende

Uzun yollarda güvenli bir firma ile çalışmak önemlidir. Güven temelli iş süreçleri üzerine çalışan ve her geçen gün kendini daha fazla geliştiren firmamız Hollanda taşımacılık ihtiyaçlarında da sizlerin yanında olur. Uluslararası olarak bakıldığında farklı bir rota olan Belçika taşımacılık hizmetleri için de ihtiyaç duyulabilecek tüm ön hazırlık önceden yapılır.

Esnek Ağırlık Seçenekleri

Parsiyel, parça yük anlamına gelir ve gönderici tarafa esnek ağırlık seçenekleri sunar. Demiryolu için düşünüldüğünde trenin tek bir vagonu kiralanmak zorunda kalmaz. Diğer yandan koca bir tırı da bütünüyle doldurmak zorunda kalmadan gönderi başına ödeme ile esnek ağırlık seçeneklerini değerlendirerek kargo gönderimi sağlanabilir. Deniz yolu taşımacılık ve hava yolu taşımacılık gibi diğer taşımacılık seçenekleri için buraya tıklayın.

7/24 İletişim Desteği

Güvenli Taşıma Hizmeti

100% Müşteri Memnuniyeti

Güçlü Filo

Sıkça Sorulan Sorular

Farklı taşımacılık yöntemlerinden hangisinin sizin için daha uygun olacağına birlikte yapacağımız planlamalar ile karar verebiliriz. Gönderinin durumu, alıcı ülkenin şartları, gönderici - alıcı arasındaki işlemler göz önüne alınarak uygun bir taşıma yöntemi belirlenerek ürünleriniz yola çıkar.
Her bir ürün için sevkiyat sürelerinde değişiklik görülür. Parsiyel taşıma yöntemi ve süreç boyunca uygulanacak aktarımlara bağlı olarak farklı sürelerde sevkiyat teslim edilebilir. Gönderimden önce tüm detaylar planlanırken ortalama bir süre belirlenir. Bu süre zarfında ürünlerin alıcı tarafa ulaşması sağlanır.


Gidilecek ülkelere göre maksimum ağırlık farklı şekillenir. Her ülkenin gümrük giriş çıkış politikası birbirinden ayrılır. Ülkeye göre belirlenen maksimum seviyelerde ürün sevkiyatı yapılabilir. Parsiyel taşıma yönteminde m³ cinsinden ağırlıklar hesaplanır. 1 m³ = 333 kg olarak ayarlamalar yapılır. Bunun 1 ton karşılığı ise 3 m³ şeklinde ifade edilir.
Parça yük konsepti ile ön planda olan parsiyel taşımacılığında günlük olarak da sevkiyatlar mümkün olabilir. Konuma bağlı olarak eğer uygunsa günlük şekilde planlamalar yapılır ve gönderici - alıcı arasındaki ağ hızlanmış olur.