Karayolu Taşımacılık

Karayolu Taşımacılık

Lojistik sektöründe en sık tercih edilen karayolu taşımacılığı yöntemidir. Herhangi bir aktarma dahi olsa mutlaka karayolu aracılığı ile aktarma istasyonuna gidilir. Bu sebeple en önemli aşamaların başıdır. Bir kargo, alıcı adresine ulaşacağı zaman gönderilecek paketin büyüklüğü ve duruma göre farklı lojistik hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Bu aşamada Trace Lojistik olarak yurt içi ve yurt dışı olmak üzere uluslararası karayolu nakliye ihtiyaçlarına yanıt veririz.

Karayolu Taşımacılığı Avantajları

Karayolu taşımacılığı avantajları arasında en önemlisi geniş karayolu ağı sebebi ile ulaşımın diğer yöntemlere göre çok daha kolay olmasıdır.

Avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Tam zamanında teslimat
  • Kolay ve geniş ulaşım ağı
  • Güvenli ulaşım süreci
  • Alıcıya kadar güvenli taşıma
  • Düşük maliyet
  • Farklı hacimlerde ve boyutlarda yük taşıma imkanı

Karayolu nakliye hizmetimiz ile gönderici ve alıcı arasındaki güvenli ulaşımı avantajlı şekilde sağlarız.

Karayolu Taşımacılıkta Optimum Süre

Karayolu Taşımacılık hizmetimiz ile en hızlı şekilde gönderilerin nakliyesini sağlarız. Taşımacılık sektöründe önemli olan, gönderilerin hızlı ve güvenli şekilde alıcıya ulaştırılmasıdır. Bu işlemi de optimum süre içerisinde tamamlarız. Gönderinin ulaşacağı noktaya göre en uygun planlamayı yaparak mümkün olan en uygun gönderimi sağlarız.

Fark Yaratan, Hızlı, Güvenli

Lojistik sektöründe fark yaratmak önemlidir. Bu fark da hızlı ve güvenli teslimat ile mümkün olur. Uluslararası karayolu taşımacılığı alanında öncü olan firmamız tüm gönderileri en güvenli şekilde yurt dışına ulaştırır. Bunu yaparken de tüm süreci en iyi şekilde yönetir. ARD taşımacılık ve diğer hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yükünüz Bizimle Daha Güvende

Yurtdışı karayolu taşımacılığı hizmetinde farklı yöntemler tercih edilebilir. Her zaman yalnızca karayolu ile ulaşım sağlanmaz. Alıcı ülkeye göre çeşitli ulaşım yöntemleri kullanılır. Bunlar arasında havayolu veya denizyolu taşımacılığı bulunur. Bunların arasında aktarma sağlanırken taşınacak ürünlerin güvenliği önemlidir.

Esnek Ağırlık Seçenekleri

Karayolu taşımacılık hizmetlerinde esnek ağırlık seçenekleri ile çalışırız. Bu da göndericinin tüm aracı doldurma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Parsiyel taşımacılık olarak bilinen bu yöntemde,  aynı yöne gidecek ürünlerin hepsi aynı araç veya konteyner ile güvenle taşınır. Bu hizmette, birden fazla satıcı ve birden fazla alıcı vardır. Ortak olan; ürünlerin ulaşacağı bölgedir. Uluslararası karayolu taşımacılığı hizmetlerinde bu yönteme sıklıkla başvurulur.

7/24 İletişim Desteği

Güvenli Taşıma Hizmeti

100% Müşteri Memnuniyeti

Güçlü Filo

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo göndermeden önce hangi taşımacılığın en uygun olduğunu öğrenmek için firmamız ile görüşme sağlanabilir. Karayolu ile taşımacılık yaparken genellikle büyük sevkiyat tırları kullanılır. Gönderilecek ülkeye göre birkaç araç değişim noktası olabilir. Her aktarım, farklı bir taşımacılık türüne dahil edilebilir, bunun için gönderi öncesi hangisinin sizin için uygun olduğuna karar verilmelidir.
Yurtdışı karayolu taşımacılığı için sevkiyat süreleri değişkenlik gösterir. Yüklerin gönderileceği ülke ve yüklerin aktarma durumlarına göre birkaç gün ya da birkaç hafta sürebilir. Ortalama sevkiyat süreleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Karayolu nakliye hizmetlerinde taşınabilecek maksimum ağırlık, ülkeye göre değişiklik gösterir. Türkiye için tır ve benzeri yapıdaki ağır tonajlı araçlar için toplam yük miktarı 24 - 27 ton ile sınırlıdır. Bu sınır yüklü haldeki araçlar için geçerlidir. Araçların boş hali, 15 - 16 ton seviyesindedir. Avrupa ve Asya ülkelerinde ise bu süreler 22 - 24 ton arası olarak kabul edilir.
Yakın bölgeler için günlük sevkiyatlar yapılabilmektedir. Gönderici ile alıcı arasındaki mesafeye göre acil tipteki sevkiyatların çıkışı sağlanabilir. Bunun için bizimle iletişime geçerek durum paylaşımı yapabilirsiniz. Gönderinin durumuna göre en uygun planlama ile birlikte hızlı bir sevkiyat sürecini gerçekleştirebiliriz.