Havayolu Taşımacılığı

Havayolu Taşımacılığı

Dünyadaki ulaşım araçlarından biri olan uçaklarla yapılan taşımacılık işlemlerini havayolu taşımacılığı ismi verilmektedir. Dünya üzerindeki diğer lojistik yöntemlerine göre daha maliyetli olan havayolu taşımacılığı, son zamanlarda sık sık tercih edilmektedir. Uluslararası taşımacılıkta uzun mesafeler arasındaki önemli ve hassas eşyaların transferinde kullanılmaktadır. Havayolu taşımacılığı nedir konusunda yapılan birçok araştırma vardır. İthalat ve ihracat işlemlerinde sık sık tercih edilen taşımacılık türünün bazı özellikleri bulunmaktadır.

Dünyanın en eski lojistik türleri olan kara ve demir yollarına oranla daha pahalı olmasına karşın çok daha hızlı transferler gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Dünyadaki uçak sayısının artması ve bu alanda hizmet veren lojistik firmalarının yaygınlaşmasıyla birlikte havayolu taşımacılığının önemi artmıştır. Ülkeler ve büyük şirketler arasındaki ithalat ve ihracat havayolu taşımacılığı aracılığıyla yapılmaktadır. Aynı zamanda küresel olarak hizmet veren firmalar, havayolu taşımacılığı ile müşterilerine ürün ulaştırmaktadır.

Havayolu Lojistik Sektörü

Ülkeler arasındaki yük ve eşya taşımacılığı alanındaki en önemli yöntemler arasında yer alan havayolu, her geçen gün daha fazla gelişmektedir. Uçak filolarındaki artış sayesinde her gün birçok ülke arasındaki havayolu taşımacılığı yapılmaktadır. Kurye sektörünün de önemli bir miktardaki ulaşım ağı havayolu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Havayolu taşımacılığı nedir, havayolu yöntemiyle yapılan taşımacılık işlemlerinin olumlu ve olumsuz noktaları bulunmaktadır. Denizyolu taşımacılığına göre çok daha maliyetli olan yöntem, en hızlı taşımacılık yöntemidir.

Lojistik sektörünün vazgeçilmezleri arasında her alan havayolu taşımacılığı, büyük firmaların sürekli tercih ettiği bir yöntemdir. Özellikle; elektronik eşya satışı yapan büyük firmalar, lojistik alanında havayolunu tercih etmektedir. Uluslararası ticaret için önemli olan havayolları sayesinde dünyanın yer yerine ürün satışı yapılabilmektedir. Havayolu taşımacılığındaki kurye işlemlerinde karayolu desteği ile birlikte müşterilerin adresine kadar bırakılmaktadır.

Havayolu Taşımacılığının Artıları

Teknolojinin ve lojistik sektörünün gelişmesiyle farklı avantajlarıyla ortaya çıkan havayolu taşımacılığında avantajlı noktalar bulunmaktadır. Havayolu taşımacılığı nedir, avantajlarının başında hız ve güvenlik konuları gelmektedir. Havayolu transferlerinde güvenlik konusunda çok düşük oranda sorunlar yaşanmaktadır. Aynı zamanda acil yük taşıma işlemlerinde büyük avantaj sağlayan havayolu taşımacılığı sayesinde tüm mesafeler arasında hızlı taşımacılık yapılabilmektedir. Havayolu taşımacılığının olumsuz yönlerinin başında ise maliyet fazlalığı gelmektedir.

7/24 İletişim Desteği

Güvenli Taşıma Hizmeti

100% Müşteri Memnuniyeti

Güçlü Filo

Sıkça Sorulan Sorular

Karayolu, demiryolu, denizyolu, havayolu, intermodal, multimodal, speedy ve soğuk zincirtaşıma yapmaktayız.
Uluslararası karayolu sevkiyatlarınızda ekibimiz tarafından düzenli takip edilen lokasyon bilgilerini her sabah müşterilerimizle paylaşıyoruz. Bunun yanı sıra dilediğiniz an e-posta veya telefon aracılığıyla operasyon uzmanlarımıza ulaşarak güncel bilgileri edinebilirsiniz.Tüm ithalat ve ihracat süreçleri boyunca yanında olduğumuz müşterilerimizin, operasyon maliyetlerini azaltmak ve lojistik süreçlerini iyileştirmek için depolama aşamalarında da destek oluyoruz.