Intermodal Taşımacılık

İntermodal Taşımacılık

İntermodal taşımacılık, tek bir yükün farklı aktarım merkezlerinden bütün olarak geçerek nakliyesinin sağlanması işlemidir. Bu yöntemde ürünler üzerinde herhangi bir elleçleme söz konusu değildir. Yalnızca ilk yükleme aşamasında kargolanacak ürünler yerleştirilir, sonrasında kaç aktarma olursa olsun direkt olarak büyük konteynerler veya kutular halinde nakliyesi sağlanır. Böylece herhangi bir sarsılma, düşme, kırılma gibi durumlara karşı ürünler koruma altında olur. Trace Lojistik olarak tüm nakliye süreçlerinde uzman kadromuz ile planlamalar yaparak yola çıkarız.

İntermodal Taşımacılığı Avantajları

İntermodal taşımacılığı avantajları arasında ürünlerin yüksek korumalar ile özenle taşınması baş sıralarda yer alır. Modlar arası ekipman değişimi serbesttir. Denizyolu, karayolu taşımacılık veya demiryolu gibi farklı taşımacılık şekilleri aynı ürün için kullanılabilir. Her biri için farklı sözleşme hazırlanarak yola çıkılmalıdır.

İntermodal Taşımacılıkta Optimum Süre

Kargolar söz konusu olduğunda mümkün olan en hızlı sürede teslim edilmesi gerekir. Bunu düşünerek hareket ettiğimiz firmamızda optimum sürede gönderiler alıcıya ulaşır. İngiltere taşımacılık gibi yurt dışı farklı ülkelere sevkiyatlar da mevcuttur. Birden fazla nakliye yöntemi, yolun uzunluğu, aktarma sırasında harcanan vakit gibi detaylar göz önünde bulundurularak yola çıkmadan önce ortalama bir süre planlaması yaparız. Genel olarak mümkün olan en kısa sürede gönderilerinizi karşı tarafa ulaştırmak için özenle çalışırız.

Fark Yaratan, Hızlı, Güvenli

Uluslararası lojistik hizmetlerinde fark yaratan ekibimizle hızlı ve güvenli taşımacılık hizmeti sağlarız. Tüm sürecin hızlı olması için özenle çalışarak gönderilerin planlandığı gibi vaktinde karşı tarafa ulaşması için çalışmalar yapılır. Mevcut eşyalara direkt olarak temas olmadığından aktarım süreçlerinde başlarına herhangi bir zarar gelmesi de önlenir. Böylece güvenli bir nakliye süreci tamamlanmış olur.

Yükünüz Bizimle Daha Güvende

Yurt içi veya yurt dışı nakliye hizmetlerinde birden fazla yöntem ile ürünün taşınması sağlanabilir. Karayolu ile yola çıkan ürünler demiryoluna veya denizyolu taşımacılığa aktarılabilir. Tüm bu süreçleri büyük bir titizlik ve uzmanlık ile yönetip aktarım esnasında ürünlerin güvenliğini maksimum seviyede koruruz. Herhangi bir sorun olmadan en hızlı ve sağlam şekilde alıcı bölgeye ulaştırırız.

Esnek Ağırlık Seçenekleri

Lojistik hizmetleri söz konusu olduğunda esnek ağırlık seçeneklerinin olması çok büyük bir avantaj sağlar. Çoğu zaman bir ürün gönderilirken hangi araç kullanılacaksa ona göre bir yük ve ödeme planı gerekir. Ancak sunduğumuz planlar ile birlikte yalnızca yükünüz kadar ödeme yapmanız, ağırlık ne olursa olsun beklemeden ilk araç ile yola çıkması mümkündür.

7/24 İletişim Desteği

Güvenli Taşıma Hizmeti

100% Müşteri Memnuniyeti

Güçlü Filo

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi yöntemin sizin için daha uygun olacağını ilk görüşme ile birlikte planlayıp buna göre hareket ederiz. İntermodal ile tüm yükler en kısa sürede ve güvenli şekilde taşınır. Bu yöntem ile birlikte elleçleme olmadan direkt olarak tüm yük toplu halde taşınmış olur. Böylece herhangi bir şekilde ürün kaybı veya zararı yaşanmaz.
Sevkiyat süreleri, gönderici ve alıcı ülkelere göre değişiklik gösterir. Ayrıca kaç ulaşım türü kullanıldığına göre de sürelerde değişiklik olur. Bu yöntemde birden fazla aktarım söz konusudur. Dolayısıyla her birinin sözleşmesi, alış ve varış süreleri de farklılaşır.


İntermodal lojistik hizmetlerinde birden fazla aktarım söz konusudur. Dolayısıyla her bir aktarım aracının kabul ettiği maksimum ağırlık birbirinden ayrılır. Genel olarak yüksek tonlardan söz edilebilen nakliye hizmetlerinde denizyolu, karayolu gibi yol seçeneklerine bağlı olarak maksimum ağırlık belirlenir.
Günlük sevkiyatların oluşu pek çok kişi için avantaj sunar. Ortalama 24 - 84 saat civarı teslim süreleri ile çalışan minivan taşımacılık yöntemleri ile günlük olarak nakliye hizmeti sağlanabilir. Minivanda maksimum olarak 1300 kilo taşınabilir.