Deniz Yolu Taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı

Uluslararası denizyolu taşımacılığı, nakliye hizmetleri arasında önemle karşılanan bir yöntemdir. Gönderilen kargonun sağlam ve eksiksiz ulaşması çok önemli bir detaydır. Trace Lojistik olarak bu alandaki uzman kadromuz ile tüm süreci en iyi şekilde tamamlarız. Uluslararası sularda, uzun ve büyük yük gemileri ile nakliye ihtiyaçlarına yanıt veririz. Gerekli olan tüm evrak, dosya ve tüm süreç boyunca ihtiyaç olan her bir bilgiyi hazırlar, gönderici tarafa planlamalar ile birlikte aktarırız.

Denizyolu Taşımacılığı Avantajları

Denizyolu nakliye hizmetleri, göndericiler için çeşitli avantajlar sunar. Sevkiyatlar, karayolu taşımacılık hizmetleri ile yola çıkar ve ardından denizyolu için konteynerlere doldurularak yük gemilerine aktarılır. Demiryolu ile kıyaslandığında 3,5; karayolu ile kıyaslandığında ise 7 kat daha makul fiyatlıdır. Tek seferde çoklu adetlerde ürün taşıma kolaylığı ile diğer pek çok taşımacılığa göre çok daha fazla avantaj sağlar.

Denizyolu Taşımacılıkta Optimum Süre

Her taşımacılık tipinde olduğu gibi denizyolu taşımacılık hizmetlerinde de en hızlı şekilde sevkiyatın tamamlanması beklenir. Bunun için ürünlerin optimum sürede alıcıya ulaşması sağlanır. Konteynerlere özenle yüklenen kargolar, yük gemilerine büyük bir titizlikle yerleştirilir. Bu hizmet türünde iki tip taşımacılıktan söz edilebilir. Bunlardan biri olan tramp taşımacılıkta tarihlerin bir önemi yoktur. Kereste, maden gibi ürünlerin taşınması için bu yöntem tercih edilir. Diğer bir çeşit olan liner taşımacılıkta ise yük gemisinin kalktığı ve limana yaklaşacağı tarih önceden bilinir.

Fark Yaratan, Hızlı, Güvenli

Denizyolu konteyner taşımacılığı ile dünyanın her yerine ulaşma imkanı olur. Farklı denizyolu yük taşıma yöntemleri bulunur. Bunlar arasında;

  • Tanker taşımacılığı,
  • Intermodal taşımacılık,
  • Ro – Ro taşımacılığı,
  • Kombine taşımacılık,
  • Konteyner taşımacılığı,
  • Dökme yük taşımacılığı sayılabilir.

Bunlardan Ro – Ro taşımacılık, karayolu ile denizyolunun bağlantılı bir şekilde ilerlemesi yöntemidir.  Hızlı ve güvenli şekilde bize emanet edilen tüm yükleri planlamalar çerçevesinde alıcı tarafa ulaştırırız.

Yükünüz Bizimle Daha Güvende

Lojistik hizmetlerinde güven, en önemli noktalardan biridir. İkincisi ise tüm bu işlemlerin hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Güvenli kargo ile dilediğiniz her ürünün uygun yöntemler ile aktarımını sağlarız. Gerekli tüm evraklar ve işlemleri tamamlayarak nakliye sürecine başlanır.

Esnek Ağırlık Seçenekleri

Belçika taşımacılık gibi farklı ülkelere göre taşımacılık yükleri ve şekilleri değişebilir. Esnek ağırlık seçeneği ile tüm bir gemiyi tutmak yerine ihtiyacınız kadar kısmı için değerlendirme sağlanabilir. Parsiyel yöntem olarak bilinen taşımacılık şekliyle birden fazla alıcıya birden fazla satıcının yükleri toplanarak gönderilebilir. Tüm bu süreç, nakliye hizmeti öncesi karşılıklı olarak planlanarak belirlenir.

7/24 İletişim Desteği

Güvenli Taşıma Hizmeti

100% Müşteri Memnuniyeti

Güçlü Filo

Sıkça Sorulan Sorular

Farklı taşım1acılık türleri arasından hangisinin sizin için daha uygun olacağı, ön görüşmeler ile belirlenir. Gönderici ülke ve alıcı ülke arasındaki ulaşımın en hızlı olacağı yöntem ile birlikte maliyet olarak da avantajlı olan tercih edilir.
Her bir sevkiyat süresi değişir. Tüm bunların değişmesinin sebebi, farklı ülkelere ve farklı aktarma yöntemlerine göre çeşitli yollardan geçilmesidir. Ortalama olarak bakıldığında bir sevkiyatın ulaşması birkaç haftayı bulabilir.


Uluslararası denizyolu kargo ulaşımı, konteynerlerle sağlanır. Boyutuna göre her bir konteynerin ağırlığı değişir. Maksimum ağırlık adet başı brüt olarak 45 tondur. Gemiye, gidilecek ülkeye göre tüm bu ağırlık seviyesi farklı şekilde belirlenir.
Denizyolu ile giden kargolar, uzun yol sevkiyatı olarak bilinir. Dolayısıyla günlük olarak denizyolu ile ürün kargolanması mümkün değildir. Günlük farklı nakliye hizmetleri için Trace Lojistik firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.